Odcinek 08 – Zwinność we Wrocławskim Instytucie Kultury, czyli jak wprowadzić zwinne zarządzanie w zespole?

W ósmym odcinku Dominik Pokornowski rozmawia z Romaną Pomianowską – Wicedyrektorką Wrocławskiego Instytutu Kultury. Romana jest doświadczoną koordynatorką projektów kulturalnych. Współtworzyła m.in. program Wrocławskiej edycji Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Z nagraniem gościliśmy w gabinecie prof. Marcina T. Zdrenki – twórcy zaprzyjaźnionego podcastu Pogawędnik Filozoficzny (Instytut Filozofii, Uniwersystet Mikołaja Kopernika).

Przedmiotem rozmowy jest praktyczny wymiar wdrożenia zwinności w instytucji kultury. Dominik współpracował z zespołem Instytutu w procesie definiowania i retrospektywnej analizy modelu zarządzania. Dzięki temu w odcinku znajdziecie dobre praktyki i narzędzia sprawdzone w instytucjonalnych realiach.

Romana Pomianowska – menadżerka kultury, koordynatorka projektów i procesów, wicedyrektorka Wrocławskiego Instytutu Kultury. Zakochana w Dolnym Śląsku Wrocławianka  z wyboru. Na swojej drodze zawodowej współpracowała między innymi z Muzeum Śląskim w Görlitz oraz tamtejszym Teatrem Gerharta Hauptmanna. Jako jedno z ulubionych miejsce we Wrocławiu wymienia okolicę Synagogi Pod Białym Bocianem, z którą związała się zawodowo pracując kilka lat w Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej. Koordynowała projekt Koalicja Miast dla Kultury realizowany ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Następnie w Strefie Kultury Wrocław rozwijała między innymi program kompetencyjny Praktycy Kultury oraz koordynowała Europejską Noc Literatury. W codziennej pracy we Wrocławskim Instytucie Kultury docenia i pielęgnuje synergię współdziałania w polu kultury oraz współpracę międzysektorową.